Prečo Smart Home?

O inteligentný dom Smart home je v modernej dobe stúpajúci záujem majiteľov domov. Čo je to a na čo je to užitočné? Ako vyzerá Smart home v roku 2020? Poďme sa ponoriť do problematiky. Už aj v domácnosti sa technologické vymoženosti stávajú čoraz dôležitejšími. Od umývačky riadu po televízor, od Vášho smartfónu k audio systému - všetko je poháňané technológiou, ktorá sa stáva „inteligentnou“. Tieto technológie sa používajú už čoraz častejšie. Zároveň sa však často stáva, že nie sú pod dohľadom. Naozaj je žehlička vypnutá? Je bezpečnostný alarm skutočne zapnutý? Žalúzie sú zatvorené? a pod.. Riešenie podobných problémov nám poskytujú inteligentné domy. V začiatku kombinujú všetky Vaše zariadenia do jedného inteligentného domáceho systému. Ovládanie všetkých Vašich zariadení je potom jednoduché, pretože všetky sú na jednom mieste, v jednom ucelenom systéme. Ovládajte svoj domov pomocou smartfónu, hlasového ovládania, diaľkového ovládania, tabletu alebo bežných fyzických tlačidiel. Pretože váš smartphone je jednou z možností ovládania, máte prístup k domovu kdekoľvek na svete. Pomocou aplikácie v telefóne rýchlo skontrolujete, či je žehlička skutočne vypnutá. Ak to tak nie je, ťuknutím na tlačidlo ju môžete na diaľku vypnúť. Netreba zabúdať ani na monitorovanie spotreby. V inteligentnom dome ľahko zistíte ktoré zariadenie Vám spotrebuje veľa energie a prípadne môžete urobiť opatrenia.

Inteligentný dom - Smart Home

Inteligentný dom bol vymyslený najmä na to aby Vám uľahčil a spríjemnil život a každodenné činnosti vykonával namiesto Vás. Jeho úlohou chrániť Váš majetok, udržiavať Vaše hniezdočko v príjemnej atmosfére, kde si môžete v kľude oddýchnuť a venovať sa iným dôležitejším činnostiam. Dáva Vám najavo, že sa v dome deje niečo podozrivé, že niečo nefunguje alebo nepracuje správne.  V súčastnej dobe existuje množstvo technologických zariadení, ktoré je možné do Smart home implementovať. Spomeňme napríklad:
- robotické vysávače
- multimediálne audio zariadenia
- automatické robotické kosačky
- vírivky a relaxačné vane
- polohovacie postele
- kávovary a smart práčky

Bezpečnostné funkcie

Bezpečnostné funkcie - Alarm, únik vody, dym
Je množstvo nežiadúcich prípadov, ktoré vôbec nečakáme alebo nie sme na ne pripravený. Inteligentný dom Vám pomôže v týchto situáciách a dá Vám jasne najavo, že treba zakročiť. Neželaná návšteva ak nie ste doma, únik vody v prípade prasknutého ventilu, niečo prihára alebo vznikol hustý dym. Všetky tieto prípady je možné včas zachytiť a eliminovať ich škodlivé účinky. Pomocou bezdrôtových senzorov Smart home systém monitoruje a vyhodnocuje tieto situácie a nikdy nespí, je vždy v strehu. Pošle Vám informáciu na mobilný telefón, email na vopred určené adresy a ohlási aj suseda a blízke okolie silným prenikavým zvukom zo sirény.

Monitorovanie spotreby

Čo myslíte, je dobré vedieť ktoré zariadenie má akú spotrebu a koľko energie "zpapá" ak je v prevádzke a za akú dobu? Dôkladne prepracovaný systém monitorovania spotreby je oproti konkurencii o krok vpred. Vyhodnocuje dennú, týždennú, mesačnú a ročnú spotrebu jednotlivých žrútov a ukáže Vám ich v krásnom grafickom spracovaní v rôznych spôsoboch zobrazenia a radenia. Ľahko viete určiť ktoré zariadenie už stojí za výmenu, alebo ho treba používať s určitou opatrnosťou. Šetrenie začína práve tu. Mať pod kontrolou spotrebu je dôležité. Niekedy príde to prekvapenie, že Ste na to ani nepomysleli koľko to "žere". Môžete si stanoviť aj limity spotreby a v prípade prekročenia budete o tom informovaný. A hlavne nesvieťte ak netreba!