Hotely a reštaurácie

a systém smart home

Čo môže ponúknuť systém Smart home pre majiteľov hotelov a reštaurácií? ..ušetrí Vám náklady.

Ako sa dajú ušetriť náklady? Poďme sa na to pozrieť trochu bližšie. Klienti Vám prichádzajú a odchádzajú, rezervujú si ubytovanie vopred alebo prídu náhodne.  Hneď ako sa dozviete že príde klient už môžete riešiť kúrenie izby. Môžete vopred nastaviť čas odkedy dokedy sa má izba vykurovať  na nastavenú teplotu alebo spustiť kúrenie okamžite. Ostatné izby môžu byť iba temperované. Ak sa v izbe otvorí okno, kúrenie sa automaticky vypne.

Celé riadenie sa vykonáva automaticky ale môžete kedykoľvek manuálne zasiahnuť a to  na diaľku odkiaľkoľvek cez mobilný telefón alebo priamo z recepcie. Nikto teda nemusí obiehať izby a otvárať/zatvárať radiátory alebo okruhy podlahového vykurovania. A ešte..budete mať prehľad o tom, v ktorej miestnosti zostalo otvorené okno po odchode klientov, na čo Vás systém môže upozorniť. Týmto spôsobom je možné ušetriť až 27% nákladov na vykurovanie. Čo myslíte, má to význam?

Prvky ktoré sa používajú pre hotelový Smart Home

Radiátorová hlavica

Bezdrôtová termostatická radiátorová hlavica so snímačom teploty, ktorá sa umiestňuje na radiátor. Riadi prietok vykurovacieho média do radiátora a podľa centrálne nastavenej teploty udržuje túto hodnotu v izbe.

Termopohon

Termoelektrický pohon inštaluje na rozvádzač podlahového vykurovania. Podľa počtu ovládaných okruhov vykurovania závisí počet týchto pohonov.

Senzory okien/dverí

Okenný senzor a tiež senzor dverí má v sebe aj snímač teploty. Inštaluje sa na okná alebo dvere a funkčne ho je možné zahrnúť aj do alarm systému. V prípade neželaného otvorenia okna Vám poskytne o tom notifikáciu na centrálnu správu alebo na mobilný telefón.

Relátko 1x2,5kW

Spínacie relátko pod omietku, ktoré sa používa na spínanie svetiel alebo obehových čerpadiel.

Redukcia zásuvky

Táto redukcia sa používa zapínanie zariadení ako lámp, svetiel alebo aj na spustenie cirkulačných čerpadiel.

Relátko single

Bezpotenciálové relátko sa používa na spínanie beznapäťových kontaktov, na ovládanie kotlov a teplených čerpadiel

Žiadne stavebné úpravy, búranie, vŕtanie

Nakoľko komunikácia prvkov systému je bezdrôtová, nie sú potrebné stavebné úpravy, nie je potrebné dodatočné ťahanie káblov, búrať a vŕtať, môžete mať tento systém funkčný už za pár dní, bez toho aby ste museli zastaviť prevádzku hotela a práve o to ide.

Celý systém je možné jednoducho rozšíriť o ďalšie možnosti ako riadenie osvetlenia, ovládanie žalúzií a roliet alebo o bezpečnostné prvky ako senzory úniku vody a senzory dymu. Získate tým ucelené inteligentné riadenie Vášho hotela za priaznivú cenu s rýchlou návratnosťou.